وروداعضا ورود اعضاء |
۱۴۰۰ شنبه ۲۴ مهر
موسسه جهاد نصر موسسه جهاد نصر
برگزاري نشست خبري مديرعامل موسسه جهاد نصر به مناسبت هفته دولت 1400/06/13
برگزاري نشست خبري مديرعامل موسسه جهاد نصر به مناسبت هفته دولت
 
به گزارش روابط عمومي موسسه جهاد نصر، به مناسبت فرا رسيدن هفته دولت آقاي مهندس صالحي نژاد نشست خبري در خصوص آخرين وضعيت طرح 550 هزار هكتاري خوزستان و ايلام با جمعي از اصحاب رسانه برگزار نمودند.
در اين نشست خبري كه دوشنبه مورخ 8 شهريور ماه در اهواز برگزار شد، با اشاره به آخرين وضعيت طرح 550 هزار هكتاري مقام معظم رهبري اظهار كرد: با پيگيري‌هاي انجام‌شده در يك سال گذشته، اميدواري‌هايي براي اجراي فاز دوم طرح 550 هزار هكتاري ايجاد شده است.
همچنين وي افزود: 255 هزار هكتار از اين طرح در دستور كار فاز دوم قرار دارد اما به دلايل مختلفي از جمله بحث تخصيص آب، اجراي فاز دوم با تاخير مواجه شده است.
ايشان اضافه كردند: اواخر سال گذشته از 255 هزار هكتار، تخصيص آب 233 هزار هكتار از طرح توسط وزارت نيرو به تصويب رسيد و 22 هزار هكتار باقي مانده است كه اميدواريم به زودي تخصيص آب اين بخش از طرح نيز نهايي شود.
وي افزود: مسائلي در اعتبارات اجراي فاز دوم طرح 550 هزار هكتاري مقام معظم رهبري وجود داشت كه باعث تاخير در اجراي طرح شد كه سازمان برنامه و بودجه بايد اعتبارات لازم‌ را براي مطالعات شبكه‌هاي اصلي و فرعي به موسسه جهاد نصر ابلاغ كند.
آقاي مهندس صالحي‌نژاد بيان كردند: وزارت نيرو در فاز اول و پيش از اجراي طرح، شبكه‌هاي اصلي را اجرايي كرده بود و جهاد نصر در مناطقي كار كرد كه تامين آب انجام شده بود بنابراين شاهد توازن منطقه‌اي در فاز اول نبوديم، براي مثال شمال شرق استان خوزستان از فاز اول طرح 550 هزار هكتاري كمتر بهره‌مند شدند.
همچنين ايشان گفتند: در مصوبه دولت براي اجراي فاز دوم، اميدواريم شاهد تعادل و توازن منطقه‌اي باشيم تا همه مناطق استان خوزستان تحت پوشش طرح 550 هزار هكتاري مقام معظم رهبري قرار بگيرند.
در ادامه ايشان افزودند: پيش‌بيني مي‌كنيم كه در سال جاري مطالعات طرح را در سطح 500 هزار هكتار به نتيجه برسانيم. امسال اعتبارات براي ادامه مطالعات به جهاد نصر ابلاغ شده است و ما نيز تكميل مطالعات طرح را در دستور كار داريم. ايشان تصريح كردند: اجراي 22 هزار هكتار از اراضي با هماهنگي وزارت نيرو، وزارت جهاد كشاورزي و سازمان آب و برق خوزستان با اعتبار حدود 4500 ميليارد تومان در سال جاري در دستور كار است.
آقاي صالحي‌نژاد با اشاره سفر رئيس جمهور و وزراي نيرو و جهاد كشاورزي به خوزستان در هفته گذشته گفتن: خوشبختانه وحدت رويه‌اي ميان مسئولان استان خوزستان وجود داشت تا فاز دوم طرح 550 هزار هكتاري اجرايي شود و رئيس جمهور نيز اين موضوع را به عنوان اولويت كاري دولت خود در دستور كار دارد و در سفر اخير نيز بر اين موضوع تاكيد كرد.
ايشان تصريح كردند: سازوكاري در اين زمينه پيشنهاد شده است كه در حضور معاون اول رئيس جمهور، وزراي جهادكشاورزي و نيرو و رئيس سازمان برنامه و بودجه، منابع مورد نياز را بررسي كنند تا شاهد اجراي فاز دوم طرح 550 هزار هكتاري در خوزستان باشيم.
آقاي مهندس صالحي نژاد افزودند: وزارت نيرو و وزارت جهاد كشاورزي آمادگي اجراي فاز دوم طرح 550 هزار هكتاري‌ را در خوزستان دارند و به محض ابلاغ موافقت‌نامه از سوي سازمان برنامه و بودجه، كار را در 22 هزار هكتاري از اراضي فاز دوم آغاز خواهيم كرد.
وي با اشاره به اينكه اجراي فاز دوم طرح 550 هزار هكتاري پنج تا هفت سال به تناسب ظرفيت‌هاي منابع به طول مي‌انجامد، گفت: اميدواريم با تامين اعتباري كه انجام مي‌شود، شاهد اجراي اين طرح باشيم. آمادگي كامل براي اجراي پروژه در فاز دوم وجود دارد و تنها بحث تامين منابع مطرح است. با تامين مورد نياز طرح از طريق راهكاري‌هايي كه ارائه خواهد شد، شاهد اجراي اين طرح خواهيم بود.
 
تعداد بازدید: 164
موسسه جهاد نصر
آدرس: تهران، خيابان وليعصر ( عج ) ، نرسيده به ميدان ونك
كوچه شهيد برادران فوزي، خيابان شهيد لاهيجاني شماره2
 كدپستي : 1435653711
شماره تماس : 88796582-021
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به موسسه جهاد نصر ( عمومي غير دولتي ) ميباشد.
Powered by DorsaPortal