وروداعضا ورود اعضاء |
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۷ دي
موسسه جهاد نصر موسسه جهاد نصر
درباره ما
موسسه عمومي غير دولتي جهاد نصر در تاريخ 1364/12/27 در اداره ثبت شركت هاي تهران به شماره 3077 به نام بنياد مستضعفان به ثبت رسيد.
پس از مكاتبات و توافقات في مابين وزير وقت جهاد سازندگي، نخست وزير وقت و رئيس بنياد مستضعفان در تاريخ 1365/01/20 ضمن عقد صلح غيرمعوض به وزارت جهاد سازندگي واگذار گرديد. بدين ترتيب مسئوليت هاي موسسه به وزير جهاد سازندگي تفويض گرديد. در ادامه بر اساس مصوبه هيات وزيران درجلسه مورخ 1379/02/14 و بنا به پيشنهاد شماره 22472/و مورخ 1377/06/11 وزارت جهاد كشاورزي (جهاد سازندگي) و به استناد تبصره (2) بند (12) قانون الحاق بندهاي (11) و (12) به قانون فهرست نهادها و موسسات عمومي غيردولتي مصوب 1376، اساسنامه موسسه جهاد نصر تصويب شد.
موضوع فعاليت موسسه: با عنايت به ماده «3» اساسنامه و پس از انجام اصلاحات مورخ 1387/03/26هيئت محترم وزيران به شرح ذيل مي‌باشد:
1- ارائه خدمات فني و مهندسي در مراحل مطالعه، طراحي و مديريت و اجراي طرح‌ها و پروژه‌هاي عمراني شامل ارائه خدمات فني و مهندسي، عمران روستايي، جنگل و مراتع، شيلات و آبزيان، آبخيزداري، امور دام.
2- انجام فعاليت هاي بازرگاني و اجاره و استيجاره ماشين‌آلات و مبادرت به امر حمل و نقل، تحصيل و ارائه نمايندگي هاي مختلف داخل و خارجي جهت تهيه، تامين و صدور انواع تجهيزات و ماشين‌آلات، قطعات يدكي و ملزومات مورد نياز آنها در ارتباط با موضوع موسسه با رعايت قوانين و مقررات مربوط.
بر اساس ماده «6» اركان موسسه عبارت است از:
الف- مجمع عمومي
ب- هيات مديره
پ- مديرعامل
ت- بازرس قانوني
براساس ماده «7» اساسنامه موسسه، اعضاي مجمع عمومي موسسه متشكل است از:
- وزيرمحترم جهاد كشاورزي (رياست مجمع عمومي)
- وزيرمحترم امور اقتصادي و دارايي
- رئيس محترم سازمان مديريت و برنامه‌ريزي كشور جلسه هاي مجمع عمومي بر اساس ماده «9» حداقل سالي دوبار براي تصويب بودجه و ارزيابي عملكرد موسسه و ساير موارد مندرج در اساسنامه بنا به دعوت رئيس مجمع تشكيل مي شود.
سود موسسه: در اجراي بند «4» تبصره «2» ماده واحده قانون الحاق بندهاي «11» و«12» به قانون فهرست نهادها و موسسات عمومي غيردولتي مصوب 1376 درچهارچوب وظايف قانوني وزارت جهاد كشاورزي به تشخيص وزيرجهاد كشاورزي به مصرف مي رسد. همچنين بر اساس تبصره «4» ماده «4» ايجاد هرگونه شركت جديد توسط اين موسسه ممنوع است و شركت هاي وابسته مي‌توانند با رعايت سياست هاي كلي اصل (44) قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران با تصويب مجمع عمومي موسسه نسبت به تشكيل شركت جديد از طريق خريد سهام آن حداكثر به ميزان چهل و نه درصد (49%) اقدام نمايند.
اسامي اعضاي هيات مديره:
1- مهندس محمدجواد صالحي نژاد: عضو موظف و مدير عامل
2- مهندس نادر بشيرخباز: عضو موظف هيات مديره
بازرس قانوني:
به موجب ماده «14» اساسنامه، بازرس قانوني موسسه، سازمان حسابرسي مي باشد.
مأموريت هاي جاري: دولت محترم به موسسه جهاد نصر به عنوان يك دستگاه اجرايي فعاليت در توسعه پايدار منابع آب و خاك كشور در سطح ملي و اجراي كامل سامانه هاي مورد نياز از قبيل شبكه هاي فرعي آبياري و زهكشي، تجهيز و نوسازي در اراضي پاياب سدهاي احداث شده خصوصا در استان هاي خوزستان و ايلام مي باشد كه شاخص ترين آن طرح احياي اراضي خوزستان و ايلام به وسعت 550 هزار هكتار با نام طرح مقام معظم رهبري (مصوب معظم له در سال 1375) است. اين طرح كه به عنوان بزرگترين طرح كشاورزي تاريخ ايران شناخته شده در اجراي كامل فاز نخست آن، در وسعت 300 هزار هكتار و تحويل آن به بهره برداران در كارنامه موسسه جهاد نصر به عنوان يك دستگاه اجرايي وابسته به وزارت جهاد كشاورزي از پروژه هاي افتخارآميز در حوزه كشاورزي مي باشد.
از ديگر ماموريت هاي اخير كه به اين موسسه محول و اجرا شده است مي توان اشاره اي به موارد زير داشت:
- طرح تثبيت گرد و غبار با منشأ داخلي در استان هاي جنوبي كشور خصوصا در بحران هاي بروز ريزگرد در استان خوزستان (احداث كانال اصلي به طول 60 كيلومتر از رودخانه كارون تا محدوده تالاب منصوره با ظرفيت انتقال 20 مترمكعب در ثانيه و احداث كانال فرعي به طول 120 كيلومتر و 13 رشته كانال و همچنين احداث كانال فرعي از انتهاي كانال اصلي به منظور آبرساني به نخيلات شادگان به طول 11 كيلومتر در سال 1396).
- طرح توسعه پرورش آبزيان در سنوات گذشته با تاكيد بر پرورش ماهي در قفس در درياي خزر، خليج فارس، درياي عمان و سدهاي مخزني با منشاء آب كشاورزي و درچارچوب اقتصاد مقاومتي، دستيابي به امنيت غذايي و ايجاد اشتغال (انعقاد تفاهم نامه اي در تاريخ 92/10/24 با سازمان شيلات ايران با چشم انداز ده ساله (افق 1404) و برنامه ريزي استراتژيك و اجرايي به منظور توليد ساليانه 80000 هزارتن انواع آبزيان، ميزان60 هزار تن ماهي در قفس در آب هاي درياي خزر و خليج فارس و درياي عمان و درياچه سدها و ميزان 10 هزار تن گوشت ماهيان خاوياري واستحصال 100 تن خاويار و ميزان10 هزار تن ميگو در آب هاي ساحلي شمال و جنوب كشور و همچنين مطالعه و استعداد يابي پرورش آبزيان در اراضي طرح 550 هزار هكتاري دشت هاي خوزستان و ايلام) كه در حال حاضر توسط بخش خصوصي در حال پيگيري و ادامه است.
- فعاليت و مشاركت در طرح برق دار كردن چاه هاي آب كشاورزي با چشم انداز 400 هزار حلقه چاه در سراسر كشور در همكاري با سازمان بهينه سازي مصرف سوخت و وزارت نيرو با نگرش كاهش مصرف سوخت هاي فسيلي و افزايش بهره وري با مصرف انرژي هاي پاك
 
تاریخ به روز رسانی: 1400/01/27
تعداد بازدید: 33000
موسسه جهاد نصر
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر ( عج ) ، نرسیده به میدان ونک
کوچه شهید برادران فوزی، خیابان شهید لاهیجانی شماره2
 کدپستی : 1435653711
شماره تماس :  58994000-021
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به موسسه جهاد نصر ( عمومي غير دولتي ) ميباشد.
Powered by DorsaPortal