وروداعضا ورود اعضاء |
۱۴۰۲ دوشنبه ۱۰ مهر
موسسه جهاد نصر موسسه جهاد نصر
نشست خبری مدیرعامل موسسه در هفته دولت برگزار گردید. 1402/06/06
نشست خبری مدیرعامل موسسه در هفته دولت برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی موسسه جهاد نصر روز یکشنبه مورخ 5 شهریور ماه 1402 نشست خبری مدیرعامل موسسه در حاشیه نمایشگاه هفته دولت با عنوان "روایت خدمت، وعده وفا" در محل دائمی نمایشگاه های تهران برگزار گردید. 
مدیر عامل موسسه، کل اعتبار مورد نیاز فاز 2 طرح 550 هزار هکتاری احیای اراضی خوزستان و ایلام را 150 هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: 50 درصد این اعتبار مربوط به وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای شبکه‌های فرعی آبیاری است. 
در ادامه مدیرعامل موسسه اضافه نمود تامین این اعتبارات از سه محل تهاتر نفت، فروش سهام وزارت جهاد کشاورزی و فاینانس چین پیش‌بینی شده است.

مهندس عظیمی ادامه داد: در سفر اخیر رییس جمهوری به کشور چین، در رایزنی‌ها و متن توافقنامه میان دو کشور به ایجاد خط اعتباری برای این طرح اشاره شده است.

مهندس عظیمی سطح اجرای فاز 2 طرح 550 هزار هکتاری خوزستان و ایلام را 255 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: برای احداث شبکه‌های اصلی در فاز دوم این طرح، وزارت نیرو حدود 75 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

ایشان درباره میزان آب تخصیصی به فاز 2 این طرح تصریح کرد: پیش‌بینی آب تخصیصی به فاز 2 طرح با وزارت نیرو است، اما ما نزدیک به 7 تا 8 هزار متر مکعب آب برای هر هکتار کشت گندم در این اراضی برآورد کرده‌ایم.

در ادامه ایشان بیان داشتند: مابقی از کل 227 هزار هکتار پروژه شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور بالغ بر 100 هزار هکتار نیز در صورت تامین اعتبار اجرا می‌شود.

مهندس عظیمی اعتبار مورد نیاز برای اجرای فاز دوم این پروژه را 7 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی کرد.

وی اضافه کرد: ما در حال سازماندهی پیمانکاران برای اجرای فاز دوم پروژه شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور هستیم.

مهندس عظیمی در توضیحی دیگر در این نشست گفت: پروژه شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمال غرب کشور تاکنون در اراضی مستعد 10 استان با هدف استفاده از آب‌های موجود برای توسعه کشاورزی و رونق اقتصادی و جلوگیری از هدررفت و مدیریت آب اجرا شده است.

همچنین ایشان بیان داشتند: با اجرای فاز نخست این پروژه، عملکرد تولید محصولات از جمله در استان اردبیل افزایش نشان می‌دهد.

مدیرعامل موسسه به ساخت ساختمان‌های مسکونی برای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی اشاره کرد و اذعان داشت: به زودی وارد ساخت ساختمان‌های مسکونی برای کارکنان وزارت جهاد کشاورزی می‌شویم.

وی در ادامه افزود: در راستای رفع مشکلات کارکنان این وزارتخانه، پروژه‌ای را برای احداث یک شهرک مدرن در حومه تهران در دست مطالعه داریم.

مهندس عظیمی اعلام کرد: با اجرای این پروژه، هیچ یک از کارکنان این وزارتخانه بدون مسکن نخواهد بود. احداث این شهرک مسکونی در قالب 10 هزار واحد مسکونی پیش‌بینی شده است.

مدیرعامل موسسه ادامه داد: یک مسابقه بین‌المللی و داخلی نیز برای بکارگیری شرکت‌های طراحی ساختمان‌های این شهرک گذاشته‌ایم.

ایشان اظهار داشتند: این شهرک مسکونی حداکثر ظرف سه سال احداث می‌شود.

مهندس عظیمی افزود: برنامه ما این است تا پایان این دولت، بخشی از این شهرک مسکونی آماده شود.

لینک های مرور این خبر را در زیر دنبال کنید:
 
 
 
 
منبع خبر:
نویسنده:
تعداد بازدید: 228
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به موسسه جهاد نصر ( عمومي غير دولتي ) ميباشد.
Powered by DorsaPortal